Co je Mohendžodáro

Holistický ucelený systém pro transformaci ženy a rozvoj její krásy, schopností a talentů. Mohendžodáro používá ženské asány (posvátné tělesné pozice) a cvičení, mystický rituál, ženské meditace, umělecké vyjádření a prožitkové programy.

Moderní Mohendžodáro bylo vytvořeno jako kombinace novodobých terapeutických postupů, lékařského vhledu a rituálu s kořeny ve staroindické tradici. Zakladateli Mohendžodáro jsou MUDr. Monika Sičová a Ing. Igor Samotný.

Co tvoří systém Mohendžodáro

Tantrická jóga Mohendžodáro

Ženské masáže Mohendžodáro

Tantra-jóga pro ženy

Tantra-jóga vychází z Harrapské civilizace, starodávné indické tradice, datované zhruba 4000 let před Kristem. Tato civilizace byla v pravém slova smyslu tantrická, tj. hlavní pozornost měl život sám, probouzení života a udržení života.

Tantrická jóga vede ženu do jejího nitra skrze jednotlivé asány, meditace, společné prožitky a sdílení ve skupině. Ukazuje, že žena v sobě má hlubokou intimitu, která se projeví ve společnosti ostatních žen. Aby žena mohla být probuzenou ženou, potřebuje prožít sebe sama.

Ženskými hodnotami jsou láska, umění, skutečné lidské vztahy, pohoda domova. Žena je maminkou, ochránkyní, patronkou domova, ženského láskyplného přijetí muže, žena je pěstitelkou, rádkyní a léčitelkou. Všechny tyto aspekty tantrická jóga v ženě objevuje a posiluje. Ozdravuje pomocí tantrické ženské energie jednotlivé části těla, prostřednictvím tantrického ženského cvičení se dotýká ženství a mocné síly uschované uvnitř ženy.